Ogłoszenia ZUWIK


Informacja WHO dotycząca braku zagrożenia dla systemów wodociągowych jako formy rozprzestrzeniania koronawirusa

2020-03-13

ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA (WHO) potwierdza, że nie ma zagrożenia dla systemów wodociągowych jako formy rozprzestrzeniania koronawirusa.

Jak podaje WHO, z dnia 02.03.2020 r. proces dezynfekcji wody powoduje szybką inaktywację wirusa COVID ? 19, a co za tym idzie nie są potrzebne dodatkowe środki bezpieczeństwa. Obecnie nie ma żadnych dowodów na przeżycie tego wirusa w wodzie do spożycia.

Warto zaznaczyć, że od dawna wirusy w większości przypadków odpowiedzialne są za przeziębienie i infekcje. Według publikacji naukowych dezynfekcja wody zabezpiecza i niszczy koronawirusa, który charakteryzuje się niską odpornością na promieniowanie UV czy środki dezynfekcyjne takie jak chlor czy podchloryn sodu.

ZUWiK Siewierz monitoruje jakość wody potwierdzoną badaniami. Woda dostarczana naszym mieszkańcom spełnia wszystkie wymagania jakościowe określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia, w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi jest w pełni bezpieczna dla zdrowia, a w szczególności nie zawiera żadnych patogennych mikroorganizmów.


Ogłoszenie zostało wyświetlone 364 razy.   drukuj ogłoszenie